top of page

שיטת הצעדים

"שום דבר לא מעניין אותי בלי לעשן, משעמם לי בלי לעשן, אין לי מוטיבציה להתחיל תהליכים ארוכים."

 

בעקבות הפסקת העישון נוצר המון זמן פנוי– זמן הוא המצרך היקר ביותר בעולם! נצלו את הזמן שנוצר בתקופת המעבר לקידום עצמכם, ליצירת הזדמנויות חדשות לעתיד – כאן תקבלו את הכלים להחזרת המוטיבציה והנעת התהליכים!

 

זכרו – מדובר בחודש אחד ולא בכל החיים, השיטה להניע תהליכים היא לחשוב על הרגע ולא על ההשלכות בעתיד, כל בחירה ניתנת להפיכה בכל רגע נתון, לאף אדם אין מוטיבציה לחשוב זמן רב קדימה – בשיטת הצעדים נלך בזהירות ונגלה איך תהליך ארוך ומדכא הופך לסדרה של צעדים קטנים ומהנים – בהם נשתמש ביתרונות שבהפסקת העישון לאחר תקופת עישון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

צעד ראשון - מה אנחנו רוצים?

 

בתקופת ה"תקיעות" שלפני הפסקת עישון בדרך כלל אנחנו מבולבלים מאוד ומתקשים להחליט לאן פנינו מועדות ובמה להשקיע את מרצנו.

תופעה זו לא קשורה באופן ישיר לקנאביס, בזמנים רבים בחיינו אנו עומדים בפני מספר אופציות ומתקשים לבחור בנכונה ביותר – עם זאת הקנאביס הוא גורם שתורם להתעצמות התופעה.

כידוע קנאביס בשימוש כבד גורם לבלבול ולחוסר מיקוד במחשבותינו, ומשתמשים כבדים נוטים לפזר את מחשבותיהם לכיוונים שונים יצירתיים ומגוונים – המשמעות היא שיש הרבה רעיונות טובים אך מעט רעיונות שמגיעים לידי ביצוע – לדוגמא – כמה רעיונות להמצאות וסטארט-אפים שמעתם מאנשים מסטולים – מאות, בחלקם רעיונות מעולים, אך מעט מאוד הגיעו לידי ביצוע.

למה לסטלנים יש המון רעיונות אבל מעט עובדות בשטח?

השימוש בקנאביס גורם למשתמש לשקול כל פעולה מכל הכיוונים – כפי שלמדנו בשלב קבלת ההחלטה – לכל בחירה יש צדדים רבים, וכדי לקבל החלטה קיים "רגע ההחלטה" – שבו גובר צד אחד על האחר.
בזמן שימוש בקנאביס מתמעטים רגעי ההחלטה לטובת זמנים ארוכים של חשיבה.

 

לכן אתם נמצאים כעת במצב סופר-חיובי בחייכם!

אתם מלאים ברעיונות מעולים – אך מאסתם במחשבה ומלאים ברצון לעשייה!
אתם נמצאים בדיוק ברגע והמצב הנכון לקבל החלטות!

לכן קחו דף ועט – ורשמו ללא ביקורת עצמית בצורה אינטואטיבית את כל הרעיונות שעולים לכם בראש בקשר לחייכם – בכל נושא!, מבריאות, תזונה, מראה חיצוני, יחסים עם החברים, עם המשפחה, יחסים זוגיים או היעדרם, לימודים, עבודה, טיולים תחביבים וכו... השקיעו וכתבו הכל!

 

הסתכלו על הדף והיו שמחים על שלל הרעיונות והחלומות שפיתחתם – אין זה מובן מאליו כלל וכלל, לרוב האנשים אין אפילו קצה חוט לדברים שהם רוצים לעשות.

"אבל אין פה שום דבר "רציני", רק דברים "קטנים" – כל מעשה רציני, קריירה מצליחה או מערכת יחסים ארוכה התחילו מפעולות "קטנות"! – כמו בחקירה, יש לכם קצוות חוט, ועליכם לעקוב אחריהם ולראות לאן הם מובילים.

 

צעד שני - בחירת מטרות ובניית תוכנית

בחרו מספר(3-4) מהרעיונות שהכי מרגשים אתכם -  התעלמו מידת ה"ריאליות" מהקשיים שאתם חושבים שיופיעו בעתיד, אל תתיחסו לדרך הביצוע בחרו אך ורק על פי מה שמרגש אתכם וגורם לכם "לפנטז" על העתיד.

פירוק לשלבים.

כעת נפרק כל רעיון לצעדים קטנים וברי ביצוע לקידומו – הסתכלות על מטרה גדולה תיראה פסגה בלתי ניתנת לכיבוש, אך כמו בטיפוס על הר, צריך ללכת צעד אחרי צעד ובסוף מגיעים.

נגיד שהרעיון שבחרתם הוא "להיכנס לכושר".

א.הגדירו מטרה מדידה – לדוגמא – לרוץ 5 ק"מ ולעשות 50 שכיבות שמיכה.

ב. פרקו את המטרה לפעולות יחידות ברורות וברות ביצוע- "לרוץ 2 ק"מ ביום ראשון", "ללכת לחדר כושר בשלישי אחרי הצהריים".

דוגמא נוספת – "מציאת בן/בת זוג"

  • הגעה פעמיים בשבוע למשך שעתיים למקומות בהם נוכל לפגוש אדם מתאים על פי אופיינו – מקומות בילוי, חוגים, אתרי היכרויות וכו...

  • נבקש מחבר טוב (לנקוב בשם) שיכיר לנו.

  • נשפר את המראה החיצוני על ידי ספורט – נלך לחדר כושר פעמיים שבוע למשך שעה.
     

צעד שלישי -  איך באמת לבצע ולא רק לתכנן?
1. ערבו אדם נוסף – רוצו עם חבר, הירשמו לקבוצת ריצה, חוגים וכו...

2. בדקו את הסיבות שמונעות מכם לבצע תכניות, סיבות נפוצות:
"אני לא אהנה מזה", "זה לא באמת כל כך חשוב" – בחרתם לעשות משהו, אתם חכמים והייתה לכם סיבה, תנו לו מספר ניסיונות בראש פתוח לפני שתקבעו אם אתם נהנים או לא או אם הפעולה חשובה או לא, בנוסף, בדקו האם אתם נהנים מההשלכות הצפויות של הפעולה – לדוגמא, ספורט – הרגשה טובה, מראה חיצוני מושך. עבודה – כסף, סיפוק, הערכת הזמן הפנוי. ביקור משפחה – שקט נפשי, עצות וחוכמה, ועוד – אם אתם רוצים לעשות משהו, עשו אותו גם אם אתם צופים חסרונות – בחירה היא תמיד גם ויתור – אך כל בחירה מושכת אתכם למעלה והופכת את הבחירה הבאה לקלה יותר.

 

 "אין לי זמן" – בדקו את עצמכם, כמה זמן מתבזבז על התלבטות טיפשית אם לעשות משהו או לא?, השתיקו את המחשבות על ידי פעולה!.
  משפט ידוע אומר "אם ברצונך שמשימה תעשה, הטל אותה על אדם עסוק" – איך לחלק את הזמן זו בחירה, בחרו בעצמכם ובלשפר את חייכם, ככל שתרבו תחומי עניין כך תתפתחו יותר בכל תחום.

 

"אני לא אדם שעושה דברים כאלה" "רק סאחים עושים דברים כאלה" – אל תתנו לעצמכם או לאחרים כינויים מיותרים, אנשים משנים את מעשיהם במשך כל חייהם, אם אתם רוצים לעשות משהו, עשו אותו, תראו שמהר מאוד תגלו שאתם מסוגלים להרבה יותר משחשבתם.

 

צעד רביעי - ביקורת עצמית - פרופורציות

עצם העובדה שאתה קורא את שורות אלו מוכיחה מעל לכל ספק שאתה עושה וכבר עשית מעל ומעבר למען שיפור חייך – היה שמח על כך, כל אדם לעתים דוחה פעולות, מתלבט בבחירות, או לא מצליח בדבר מסוים, אך על עצם ביצוע הפעולה יש הרבה להיות שמחים – רק ממרחק הזמן אנחנו מקבלים פרופורציות ויודעים מה וכמה עשינו, תמיד חזקו את עצמכם, סלקו כל מחשבה שלילית על עצמכם מהראש, תקופות שינוי מלוות בקשיים רבים והיו שמחים על דרך ההתמודדות שלכם.

זכרו תמיד, אנחנו לא אחראיים על התוצאות שנשיג מכיוון שהן גם תלויות באנשים אחרים, אם לדוגמא אם נאזור אומץ ונציע למישהו לצאת איתנו, ונתקל בסירוב, היו שמחים על עצם המעשה שעשיתם, ולא מאוכזבים מהסירוב, את התוצאות האמיתיות בודקים רק ממרחק הזמן, ואם תפעלו בחוכמה, לאורך זמן תשיגו תוצאות מעל ומעבר למצופה.

מצורף סרטון על פרופורציות בחיים :]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מטרות מומלצות

*לימוד נושא מעניין – לימודים מרחיבים את אופקינו ומכניסים פרופורציות, הנאה ותוכן רב לחיינו, ישנם סוגי לימודים שונים, קצרים וארוכים, עיוניים ומעשיים.

*מציאת בן/בת זוג – מציאת בן או בת זוג אינו עניין של מזל או גורל, אלא תהליך מודע וחשוב לכל אחד, שניתן לעבוד עליו וליהנות מהתוצאה.

*שיפוץ הבית – עבודה מעשית משפרת את מצב הרוח וגורמת להרגשת ערך, בנוסך נשארת "מזכרת" בדמות בית משופר.

*מציאת עבודה – עבודה מכניסה סדר לחיינו וכסף לחשבון הבנק, בנוסף במסגרתה פוגשים אנשים ולומדים לרוב.

*מטרה ספורטיבית – ספורט מפריש הורמונים אשר משפרים את מצב הרוח ומעלים אנרגיה באופן מוכח, המראה החיצוני וההערכה העצמית משתפרים ונוצרת תחושת הישג - מהווה פעילות מומלצת ביותר לתקופות שינוי

*פרויקט התנדבותי – התנדבות ונתינה יוצרים תחושת ערך עצמי וחיבור עם הקהילה, בנוסף פוגשים אנשים טובים ומיוחדים מאוד.

*לימוד נגינה, או עיסוק באומנות אחרת – נגינה ואומנות מוסיפים מימד נוסף ומעניין לחיינו, מגדילים את יכולת הביטוי העצמי, ויוצרים עניין וקשרים חברתיים.

*ניהול שיחה חשובה ושיפור יחסים חבריים ומשפחתיים – שיפור היחסים עם אנשים אהובים בדרך כלל נדחה למועד אחר או נתפס כמובן מאליו אך אלו האנשים שיהיו שם בשבילכם ברגעים שתצטרכו אותם וחיזוק הקשר איתם מביא לרוגע ותחושת כוח.

 

bottom of page